Google Sertifikaları

Google Sertifikaları Nelerdir? Google hangi sertifikaları veriyor. Google Sertifikaları Nelerdir?

Google ‘un vermiş olduğu çok sertifika var. Ama bizi ilgilendiren kısmı Adwords (Ads) üzerine vermiş olduğu sertifikalar olduğu için bu yazımızda toplam 4 adet Google sertifikasını inceleyeceğiz.

  1. Google Ads Arama Ağı Sertifikası
  2. Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası
  3. Google Ads Video Reklamcılığı Sertifikası
  4. Google Alışveriş Reklamları Sertifikası

Google Ads Arama Ağı Sertifikası

Google Arama Ağı’nda kampanyaların oluşturulması, düzenlenmesi, aktif yada pasif edilmesi, anahtar kelime seçimi, bölge seçimi vb konuları bildiğini ve bu tür kampanyaları yönetebildiğini göstermek için alınan bir sertifikadır.

Google Ads sertifikaları

Google Arama Ağı kampanyaları oluşturma ve bu kampanyaları optimize etme konusundaki uzmanlığınızı gösterin. Kullanıcıların sertifikalı olması, belirli pazarlama hedeflerine ulaşmak üzere kampanya performansını iyileştirmek için Akıllı Teklif ve Kitle Çözümleri gibi otomatikleştirilmiş çözümlerden yararlanabildiklerini gösterir.

Google Sertifikaları

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası

Google Ads (Adwords) Görüntülü reklamlarının düzenlenmesi, ayarlanması, takip edilmesi, anahtar kelime seçimi, bütçe ayarlanması vb konularda uzman olunduğunu göstermek için alınan sertifika çeşididir.

Görüntülü reklamcılık yatırımınızdan en iyi sonucu almak için Google Görüntülü Reklam Ağı’ndan yararlanma konusunda uzman olduğunuzu doğrulayın. Kullanıcıların sertifikalı olması, belirli pazarlama hedeflerine ulaşan etkili Görüntülü Reklam Ağı stratejileri ve kampanyaları geliştirebildiklerini gösterir.

Google Ads Video Reklamcılığı Sertifikası

Google Adwors (Ads) video reklamcılık sertifikası ile youtube üzerinden video yayınlarında çıkacak reklamların düzenlemesi, ayarlanması aktif yada pasif edilmesi vb işlemleri yapabildiğini gösterir sertifikadır.

YouTube ve Google Video reklamcılık çözümlerinden sonuç elde etme konusundaki yeteneğinizi gösterin. Kullanıcıların sertifikalı olması, potansiyel müşterilere geniş ölçekteki satın alma yolculukları boyunca ulaşmak için YouTube’da etkili hikayeler anlatmayı öğrendiklerini gösterir.

Google Alışveriş Reklamları Sertifikası

Google Alışveriş reklamları sertifikası ile google platformunda yer alan alışveriş reklamlarının oluşturulması, ayarlanması, ürün yüklenilmesi vb konularda uzman olunduğunu gösteren sertifikadır.

Alışveriş reklamlarını kullanma ve optimize etme konusundaki uzmanlığınızı doğrulayın. Sertifika almak ayrıca kullanıcının, erişimi ve dönüşümleri en üst düzeye çıkaran Alışveriş kampanyaları oluşturup bunları optimize etme konusunda bilgi sahibi olduğunu da gösterir.

 

Sertifika örneği

google sertifikaları

Google AdWords Nedir?

Google sertifika çeşitleri