sertifika sınavını kazanmak için kaç soru

Adwords Sertifikası Almak İçin Kaç Soru Yapılmalı?  Bu yazımızda değerlendirmelerin geçme puanları ve sınav süreleri ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

Adwords Sertifikası Almak İçin Kaç Soru Yapılmalı

Google Adwords Sınavlarında başarılı sayılmak için sorulan soruların %80’ninden başarılı olmak gerekiyor. Yani o bölümde 100 soru sorulmuşsa en az 80 sorunun doğru cevaplanmış olması gerekiyor. Zaman zaman soru sayıları farklılık göstermekle beraber son zamanlarda her sınavda en az 75 soru sorulmaktadır.

Adwords Sınav süresi ne kadardır?

75 soru için toplam 75 dakika verilmektedir.  Sınav başladıktan sonra ekranda geriye doğru sayan sayaç çıkmaktadır. Bu sayaç sayesinde sınav bitimine ne kadar süreniz kaldığını görebilirsiniz.

Sınavdan başarılı olunmaz ise 24 saat sonra  aynı sertifika için tekrar sınava girilebiliniyor.

Sertifikasyon değerlendirmesini geçmek için 100 üzerinden en az 80 puan almanız gerekir. Her bir değerlendirmeyi tamamlamanız için 75 dakika süre tanınır. Geçemezseniz değerlendirmeye 1 gün sonra yeniden girebilirsiniz.

Adwords Sertifikası Almak İçin Kaç Soru Yapılmalı

Değerlendirmeye başladığınızda bir zamanlayıcı geri sayıma başlar. Zamanlayıcıyı başlattıktan sonra duraklatamazsınız. Değerlendirmeden çıkarsanız (örneğin, tarayıcınızı kapatırsanız veya bilgisayarınız kapanırsa) zamanlayıcı anında sona erer. Değerlendirmeye tekrar katılmak için 1 gün beklemeniz gerekir.

 

Adwords Sertifikası Almak İçin Kaç Soru Yapılmalı

Sınavlar hakkında daha geniş bilgi için tıklayınız

Google AdWords Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir