Google AdWords Nedir?

Google'un reklam veren ile reklam yayınlayanları buluşturduğu online reklam platformuna Google AdWords denmektedir. Başta Google olmak google iş ortakları web sitesinde reklam yayınlamak için kurulmuş olan sistem AdWords reklam sistemi olarak bilinmektedir.
Google AdWords üzerinde herkes reklam verebilir. Site sahipleri, işletmeler ister online iş yapıyor olsun isterse bir malın pazarlamasını yapıyor olsun Google AdWords platformunun kuralları dahilinde reklam çalışması yapabilirler.

Google AdWords, Google’ın online reklamcılık sisteminin adıdır. Yapılan bu reklam çalışmasının tam manası ile verimli olabilmesi için Adwords sisteminin iyi bilinmesi gerekmektedir. Google'un kaynaklarında Adwords sistemi ile alakalı çok çeşitli kaynak bulunmaktadır. Google kullanıcıların Adwords konusunda yeterli olup olmadıklarını ölçmek için sınavlar yapmaktadır. online olarak yapılan bu sınavlarda başarı sağlandığında Google'un online olarak vermiş olduğu Adwords Sertifikasına sahip olunur.
Google Adwords Sertifika sınavlarına isteyen herkes katılabilmektedir. Google Adwords sertifika sınavlarında Adwords'ün çalışma mantığı ile ilgili sorular sormakta ve bu soruların cevaplanması istenmektedir. Sertifikaya hak kazanabilmek için belli sayıda soruya doğru cevap verilmesi gerekmektedir. sınav sorularının %80'nine doğru cevap verildiğinde ise Google sizin sertifika almaya hak kazandığınızı belirten mesaj vermekte ve size sertifika kazandığınız için tebrik etmektedir.

Google Adwords reklam sisteminde websitesi veya uygulama sahipleri arama sonuçları sayfasında, Google iş ortağı websitelerinde, mobil uygulamalarda veya YouTube’da reklamlarını yayınlatabilmektedirler.
Google yeni bir uygulama olarak

Arama sayfası sonuçları, Google iş ortağı websiteleri, mobil uygulamalar ve Youtube platformunun yanısıra Alışveriş reklamları platformunda da alışveriş reklamı hizmeti sunmaktdır.AdWords’ün en temel amacı seçtiğiniz kelimelerde reklamlarınızın yayınlanmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir