reklam sıralaması

Reklam sıralaması, Kalite puanı, Teklif tutarı ve diğer değişkenlere göre belirlenmektedir. Bu soruda da Google Ads reklamınızın sıralaması için hangi diğer seçeneklerden yararlanır o sorulmuş.

Reklamınızın gösterilmeye uygun olduğu her durumda Google Ads, reklamın Reklam Sıralamasını hesaplamak için teklif tutarınızdan ve Kalite Puanı bileşenlerinden yararlanır. Bunların yanı sıra aşağıdaki faktörlerden hangisini kullanır?

• Uzantıların ve diğer reklam biçimlerinin beklenen etkisi
• Belirlediğiniz günlük bütçe
• Geçmişteki dönüşüm oranınız
• Web sitenizin arama sıralaması

Reklam sıralaması

Google robotları reklamların yayınlanmasında Reklam Sıralamasına göre karar vermektedir. Reklamların sıralanmasında da belli kriterler ile sıralama tespit edilmektedir.

Reklam Sıralamasının belirlenmesinde altı faktör etkilidir. Bu kriterler

Teklifiniz: Teklif belirleyerek, reklamınıza yapılan bir tıklama için ödemek istediğiniz maksimum tutarı Google Ads’e bildirmiş olursunuz. Gerçekte ödediğiniz tutar ise genellikle bu tutardan daha düşüktür ve teklifinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Reklamlarınızın ve açılış sayfanızın kalitesi: Google Ads, reklamınızın ve reklamda bağlantısı verilen web sitesinin, onu görecek kullanıcı için ne kadar alakalı ve yararlı olduğuna da dikkat eder. Reklamınızın kalitesiyle ilgili değerlendirmemiz Kalite Puanınızda özetlenir. Kalite Puanını Google Ads hesabınızdan izleyebilir ve iyileştirmeye çalışabilirsiniz.

Reklam Sıralaması eşikleri: Kaliteli reklamlar elde edilmesine yardımcı olmak amacıyla bir reklamın gösterilmesi için ulaşılması gereken minimum eşikleri belirliyoruz.

Bir açık artırmanın rekabet gücü: Aynı konum için rekabet eden iki reklamın reklam sıralamaları benzerse her birinin o konumu kazanma olasılığı benzer olur. İki reklamverenin reklamları arasında reklam sıralamasındaki fark açıldığında, sıralaması yükselen reklamın kazanma olasılığı artacaktır, ancak aynı zamanda, kazanma olasılığının artması için daha yüksek bir tıklama başına maliyet ödeyecektir.

Kullanıcının arama bağlamı: Reklam açık artırmasında bağlam önemlidir. Reklam Sıralaması hesaplanırken kullanıcının girdiği arama terimleri, aramanın yapıldığı saatte kullanıcının bulunduğu yer, kullandığı cihazın türü (ör. mobil veya masaüstü), arama zamanı, arama terimlerinin niteliği, sayfada gösterilen diğer reklamlar ve arama sonuçları ile kullanıcıların diğer gösterge ve özellikleri dikkate alınır.

Reklam uzantılarınızın ve diğer reklam biçimlerinin beklenen etkisi: Reklamınızı oluştururken reklama telefon numarası gibi ekstra bilgiler veya sitenizdeki belirli sayfalar için daha fazla bağlantı ekleme seçeneğiniz vardır. Bunlar, reklam uzantıları olarak adlandırılır Google Ads, kullandığınız uzantıların ve diğer reklam biçimlerinin reklamınızın performansını nasıl etkileyeceğini tahmin eder.

Yukarıdaki bilgiler ışığında sorumuzun doğru cevabı

• Uzantıların ve diğer reklam biçimlerinin beklenen etkisi

olacaktır.

Google AdWords Nedir?

Reklam sıralamaları için daha geniş bilgi almak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir