Google Adwords Sertifikası Nedir?

Google Adwords Sertifikası Nedir? Google Ads platformunda uzman olan kişilere platformda uzman olduklarını gösterir belge vermektedir. Bu belgelere Google Adwords( Ads) Sertifikası denilmektedir. Google’un reklam platformu olan Adwords konuları ile ilgili yapmış olduğu sınavı geçenlere verdiği belgedir. Sertifika o konu hakkında o kişinin yetkili, bilgili ve konunun uzmanı olduğunu gösteren belgedir.

Google Adwords Sertifikası

Google Ads sertifikasyonu, Google Ads ile ilgili temel ve ileri düzey konularda yetkinliğini gösteren kişilere Google tarafından verilen profesyonel bir onay belgesidir. Google Ads sertifikasyonu, Google’ın bu kişileri dijital reklamcılık uzmanı olarak onayladığını gösterir.

 

Google Ads sertifikaları

Arama ağı reklamlarının dizaynı, kampanya oluşturulması, anahtar kelime belirlenmesi, bütçe belirlenmesi vb işlemlerin yapılması ve uygulanması ile ilgili bilgilerin ölçüldüğü sertifika sınavıdır. Bu sınavdan başarılı olanlar Google Ads Arama Ağı Sertifikası kazanırlar.

Google Ads (Adwords) görüntülü reklam kampanyası oluşturma, anahtar kelime belirlenmesi, bütçe belirlenmesi vb işlemlerin yapılması ve uygulanması ile ilgili bilgilerin ölçüldüğü sertifika sınavıdır. Bu sınavdan başarılı olanlar Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası kazanırlar.

Google Ads (Adwords) Video reklamcılığı ile ilgili bilgilerin ölçüldüğü sertifika sınavıdır. Bu sınavdan başarılı olanlar Google Ads Video Reklamcılığı Sertifikası kazanırlar.

Google Ads (Adwords) Alışveriş reklamları konusunda uzmanlığın sınandığı onunla alakalı soruların sorulduğu sınavdır. Başarılı olanlar Google Ads Alışveriş Reklamları Sertifikası kazanırlar.

Google Ads sertifikasyonunun işleyiş şekli

Google Adwords Sertifikası Nedir?

2 thoughts on “Google Adwords Sertifikası Nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir